«

»

Oca 23

MAHKEME SORGULAMA

”118 70′‘Mahkeme Davası Sorgulama” sayesinde ise vatandaşlar telefon aracılığıyla  operatör aracılığıyla da  kimlik numaralarını kullanarak UYAP kapsamında adli ve idari yargı birimlerinde görülmekte olan dava dosyalarının taraf oldukları dosyanın Taraf olduğum bir dosyanın karar sonucunun kesinleşip/kesinleşmediğini öğrenebilirler.

Böylelikle vatandaşlar” mahkeme sorgulama” yolu ile ”118 70” üzerinden taraf oldukları dosyalarla ilgili davaların gereğinden fazla uzamadan ve çeşitli mağdur olmadan T.C. kimlik numaralarını kullanarak UYAP kapsamında adli ve idari yargı birimlerinde görülmekte olan dava dosyalarının taraf oldukları dosyanın bilgilerini öğrenmektedirler.

118 70”Uyap Vatandaş Dosya Sorgulama sistemi  ile vatandaşlar  taraf oldukları  doya ile ilgili sunulan her türlü bilgiye operatörlerle yapacakları sesli görüşmelerle ulaşabilmektedir.Dava dosyalarınız ile ilgili bilgi sahibi olmak için artık Adliyeye kadar gitmenize gerek yok. 118 70 în hizmetlerinden biri olan bu servis sayesinde bundan sonra dava dosyalarınız hakkında telefonla  bilgi alabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>